One Button Studio @UCU > Про студію > Короткий посібник з користування OBS @UCU

Короткий посібник з користування OBS @UCU

Крок 1: Ознайомлення із сценаріями створення відео

Ознайомтесь із сценаріями створення відео. Відповідно до ваших потреб, визначте, із якими сценаріями створення відео ви будете працювати.

Підготуйте файли

В сценаріях “Стандартне тло”, “Стандартне відеотло” ви можете додавати власний логотип, у сценарії “Користувацьке тло” – додавати зображення тла та логотип. Їх треба мати на момент створення запиту на користування студією (до заповнення Форми бронювання студії в Кабінеті користувача). Отож підготуйте логотип чи користувацьке тло заздалегідь.

Вимоги до логотипу для завантаження: формат: PNG; мінімальна роздільність цифрового зображення: 300 dpi (орієнтовна роздільна здатність, пікселів – 960*540).

Вимоги до зображення тла: формат: PNG, JPEG, TIFF; орієнтовна роздільність цифрового зображення: 300 dpi (орієнтовна роздільна здатність 1920×1080); розширення (aspect ratio): 16:9.

Крок 2: Створення запиту на бронювання студії

Зайдіть в Кабінет користувача та створіть запит на бронювання студії. Для цього перейдіть на Форму бронювання студії. При бронюванні ви надаєте інформацію про себе, обираєте дату та час запису відео (кожна подія триває до 60 хв.), а також вносите і налаштовуєте проект запису відео за одним із сценаріїв. В обраному проміжку часу допускається запис кількох відео, тож за потреби внесіть ще 2-3 відео та налаштуйте ці проекти.

Після надсилання запиту на бронювання студії, його розгляне менеджер. У випадку позитивного розгляду ви отримаєте лист-підтвердження бронювання, а також 6-значний пінкод для доступу до пристрою керування записом відео. Будь ласка, збережіть цього листа.

Крок 3. Що зробити в день запису

Чекаємо вас в призначений час біля приміщення OBS: Центр митрополита Андрея Шептицького, кімната 305. 

Менеджер OBS забезпечить вам доступ до приміщення студії відповідно до календаря бронювання студії, а також проконсультує вас про роботу в приміщенні студії за потреби.

Що взяти із собою і що підготувати до запису відео в приміщенні OBS @UCU

Вимоги до презентації: співвідношення сторін PPT 16:9. Ознайомтесь із порадами щодо створення PowerPoint та використовуйте шаблони презентацій для запису відео в One Button Studio @UCU. 

Схематичний макет студії

Ознайомтесь із схематичним зображенням приміщення студії. 

Крок 4. Робота в OBS @UCU

Підготовка презентаційних матеріалів

Якщо ви працюєте за сценарієм “Інтегровані слайди”, завантажте на користувацький комп’ютер студії відповідний РРТ файл з вашого хмарного сховища (Dropbox, Google Drive тощо). Підготуйте до використання в повноекранному режимі вашу презентацію. 

Для керування презентацією (гортання слайдів, запуску дій на слайді) під час запису відео використовуйте презентер.

Якщо ви працюєте за сценарієм “PDF Annotator” завантажте із Вашого Dropbox, Google Drive свій PDF на графічний планшет студії. Відкрийте його в ПЗ PDF Annotator у повноекранному режимі.

Для внесення приміток, нотаток, коментарів під час запису відео працюйте із стилусом.

Якщо ви працюєте за сценарієм “Інтегровані слайди із нотатками”, завантажте із Вашого Dropbox, Google Drive відповідний PPT файл на графічний планшет студії. Відкрийте його у демонстраційному режимі.

Для внесення приміток, нотаток, коментарів в презентацією під час запису відео працюйте із стилусом чи клавіатурою.

Якщо ви працюєте за сценарієм “Демонстрація екрану (робочого стола) комп’ютера”, відкрийте веб-сторінку, -платформу чи відповідне ПЗ на графічному планшеті студії.

Для внесення позначок на екрані використовуйте стилус чи клавіатуру.

Вхід в аплікацію керування записом відео

Станьте за презентаційним столом у визначеному місці. Щоб запустити роботу AV-обладнання OBS і розпочати запис відеороликів, які ви вносили і налаштовували в Формі бронювання, необхідно скористатись планшетом-пристроєм керування записом відео. 

Для входу в аплікацію керування записом відео введіть надісланий вам 6-значний пінкод. Після його введення ви опинитесь на сторінці, що відображає перелік спроектованих вами відео в межах поточної події.

Запис відео

Виберіть один проект запису відео із переліку внесених вами і натисніть кнопку “Перейти”. Вмикається світло, камера та мікрофон. На екрані перед вами ви побачите попередній перегляд налаштованого відео.

Зберіться і проконтролюйте свою поставу, ваше перебування в зоні презентатора. Коли ви готові почати запис, натисніть на кнопку Почати запис”. До початку запису залишиться 5 секунд, після завершення зворотного відліку 5-4-3-2-1 камера розпочинає запис.

Заждіть ще 2 секунди і починайте. Дивіться прямо об’єктив камери, так щоб у глядачів виникала ілюзія звернення до кожного з них. Під час запису також контролюйте рухи, спостерігаючи за кадрами на екрані попереднього перегляду. 

Коли ви закінчите, почекайте ще 5 секунд і натисніть на кнопку “Закінчити запис”.

Збереження відео

Після завершення запису, аплікаця керування записом відео запропонує вам три опції для подальших дій – переглянути, зберегти чи вилучити відео. Ви можете обрати кожну із цих опцій.

Якщо ви скористаєтесь опцією перегляду, то в діалоговому вікні на пристрої керування записом ви зможете відтворити щойно записане відео. Якщо поточна спроба видається невдалою, натисніть на кнопку Видалити запис. Тоді ви зможете ще раз запустити запис відео за налаштованим сценарієм. Якщо ж спроба видається вдалою – збережіть відео (кнопка Зберегти відео). 

Зберігання відео

Усі збережені відео розміщуються на корпоративному Google Drive. Усі учасники групи ucu.edu.ua, які отримають покликання, можуть переглядати відео.

Відомості про збережене вами відео ви отримаєте у такий спосіб:

1. Після збереження й обробки запису вам надійде автоматичний лист-сповіщення із покликанням на відео.

2. У Кабінеті користувача OBS ви можете переглянути Історію подій та перелік відео, які ви записали і зберегли, а також покликання на них.

Завершення роботи

Вийдіть (вилогуйтесь) із аплікації керування записом відео.

Увага! Перед початком роботи в One Button Studio @UCU, ознайомтесь із Пам’яткою користування студією.